Pierwsze ligowe zwycięstwo :)

W sobotę, 16 maja, Kłos Zaniemyśl stał się gospodarzem turnieju ligowego, w którym ponownie nasi najmłodsi piłkarze zmierzyli się z kolegami z Koziegłów i Śremu.

W meczu otwarcia, Kłos zmierzył się z rówieśnikami z Juniora Koziegłowy. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy i już w 1 minucie dobre podanie Igora Bacika na gola zamienił Wojtek Osuch. Spotkanie nabrało rumieńców i oba zespoły wyprowadzały cios za cios, jednak świetnie radziła sobie zaniemyska defensywa z braćmi Kubą i Jankiem Janeczko na czele. Po zmianie stron mecz nie zwalniał tempa, ale już to zaniemyślanie częściej atakowali bramkę Juniora. Po jednej z licznych akcji, świetnym strzałem z pierwszej piłki popisał się najmłodszy na boisku Franek Pawlak, podwyższając wynik na 2:0 i gwarantując tym samym pierwsze ligowe trzy punkty.

Po dwóch meczach odpoczynku, naszym rywalem był zespół Kadeta Koziegłowy. Niestety mecz ten nie poszedł po myśli piłkarzy Kłosa i to nasi rywale zbyt łatwo stwarzali sobie okazję do strzelenia bramek. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 na korzyść Kadeta.

Ostatni mecz- z Wartą Śrem,był z przebiegu niemal identyczny jak poprzedni. Warciarze bardzo łatwo zdobywali bramkę za bramkę, do przerwy strzelając ich aż 7. Po zmianie stron, Kłos stracił jeszcze jedną i mecz zakończył się wynikiem 8:0.

O ile pierwszy wynik i gra zespołu dają powód do dumy, tak ostatnie dwa- sporo do myślenia. Jakby jednak nie było, najmłodsi piłkarze Kłosa zdobyli długo oczekiwane 3 punkty i wciąż mają realną szansę, aby wskoczyć na podium rozgrywek.

Kłos zagrał w składzie:

14.Jan Janeczko,8.Igor Bacik,10.Dominik Pohl,11.Kuba Janeczko,7.Filip Strojny,9.Franek Duszczak,3.Nikodem Brylewski,5.Franek Pawlak,16.Adrian Krajewski,15.Wojtek Osuch,8.Igor Rozmiarek

Kolejny turniej, którego gospodarzem będzie Kadet Koziegłowy odbędzie się 30 maja na orliku w Napachaniu.